Postitus nr. 3

Tsauki taas. 🙂

Mul on hea meel, et minu reisi ja praktikablogi on leidnud tee niivõrd paljude inimeste südametesse. Statistika andmetel seda siiski loetakse ja seepärast arvan, et baslik oleks kirjutada uus postitus. Kusjuures endalegi üllatuseks on minu blogi loetud kaheksas erinevas maailma riigis lisaks Eestile. USA’s, Itaalias, Islandil, Austraalias Hollandis, Rootsis jne. Iseasi muidugi kui palju nad minu kirjutatust aru saavad aga tundub et saavad, kui juba mitmendat korda siia satuvad.

Tänane teema tuleb väga aus ja otsekohene. Olen mõelnud siiamaani, et kõik läheb hästi ja kui on ka mõni tagasilöök siis see mind ei heiduta. Siiski siiski…

Olen kuulnud reisikaaslastelt nende kogemusi, kuidas nad on oma töökohtade ja ka töökaaslastega rahul. Kuidas igal hommikul sinna minnes vaatab sulle vastu rõõmsameelne naeratus ja käed liiguvad lehvitamise taktis. See on imearmas žest töökaaslaste poolt. Isegi hommikul vara. Kusjuures hommikul ongi sellisest rõõmsameelsest vastuvõtust palju kasu, sest see loob tervele järgnevale päevale oma ilmingu.

Kahjuks minul nii hästi ei ole läinud. Nagu ma eelnevalt mainisin paigutati meid nelja noort siia tulles kindlatesse restoranidesse meilt küsimata kas ja kuidas asi võiks käia. Kuna valikuvõimalust ei olnud siis tuli vastu võtta see mis määrati. Minu restoraniks sai Il Delfino. Omavahel hüüame seda ka delfiinirestoks.

Algul tundus, et olen jõudnud siia, kuhu olen lootnud saada. Peas mõlkusid juba mõtted kuidas tulevane elu siduda Itaalia ja siinse rahvaga, kuid idüll oli lühike. Peale nädalat ühes kohas töötamist tundus mulle, et tegemist on põrguga. Inimesed kes selles kohas töötavad ei tea midagi töö eetikast ega inimsuhetest. Puhtuse hoidmisest rääkides on siin tõeline kaos. Asjad jäävad päevaks otsaks sinna kuhu nad on pudenenud. Kohvimasinat puhastati viimati vist jeesuse ajal. Töötajad suitsetavad seal, kus jumal juhatab ja riiete vahetamine toimub aeg ajalt ka söögisaalis, mis minu arvamuse kohaselt ei ole õige. Loogiline mõtlemine on siinsetel töötajatel paigast ära nende põhimõte on järgmine “enne teeme kõva häält ja karjume ning siis alles mõtleme kas oli vaja.” Selline suhtumine tekitab minus, kui karges põhjamaa mehes veidi segadust. Lisaks veel ülemus keda ma arvasin olevat tore ja mõistev inimene on tegelikult türann, kes arvab, et vaid temale on kõik lubatud. See kuidas iga minu tehtud tegu ja iga minu öeldud lause talle nalja pakub on muidugi tore ja vahva aga kui selline teguviis vältab päevast päeva ja mitte ei ole tegemist naeratuse vaid irvitamisega minu üle on väga raske vastu pidada. Kogu töökollektiivi alandamist on minul õrna hingega Eestlasel veidi keeruline taluda. Seepärast pöördun juba täna meile väga armsaks saanud siinse kordinaatori poole kellel nimeks Benjamin. Benji on meile justkui oma paps kes igal õhtul õlale patsutab ja mured ära kuulab. Ehk saan ka mina temalt veidi lohtutust ja loodetavasti leiame sellele töökoha probleemile ka lahenduse.

Mulle siiski tundub et teenindustase Eestis on siiski nii kõrgel kohal, et midagi juurde õppida mul siin ei ole. Ja selle eest olen ma suure tänu võlgu oma kallitele teenindusõpetajatele Kersti Õim Haapsalu Kutsehariduskeskusest ja Kristin Malm restoranist Kuldmokk. Mulle tundub, et kui ma siin pigem ei õpi siis võiksin mina neid õpetada mida kiiremini teha ja kus paremini teha. Kahjuks on Itaalia puhul tegemist väga isekate ja põikpäiste inimesetükkidega ja õpetamine neile on keeruline. Et mitte öelda suisa võimatu.

Paar päeva tagasi kolisime oma mustlaslaagriga teise hotelli kuna meie restoran-hotellis toimus 70 pealine pulm ja pruutpaaril oli vaja ka kuskil ööbida. Ja kuna täna hommikul kell 09:00 peame hakkama tagasi rullima oma elamist siis seniks head ööd.

Kohtumiseni järgmisel blogipostitusel.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s